Zadbaj o piękny uśmiech!

Gabinet stomatologiczny dr Jolanty Młyńczak zaprasza!

Nowoczesny sprzęt

Nasz Gabinet wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny.

Doświadczony specjalista

Specjalista Io Stomatologii Ogólnej oraz IIo Protetyki Stomatologicznej

Komfortowe warunki

Dzięki komfortowym warunkom wizyta w naszym gabinecie jest przyjemnością.

Stomatologia estetyczna

korekta kształtu, koloru i ustawienia zębów w łuku zębowym by uzyskać piękny uśmiech:

licówki kompozytowe oraz porcelanowe,

korony porcelanowe o podbudowie metalowej, cerkonowej lub pełnoceramiczne,

estetyczna odbudowa zębów, wypełnienia warstwowe,

wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest obecnie bardzo rozpowszechnione w kosmetyce dentystycznej. Proces wybielania jest najbardziej skuteczny przy naturaknie ciemnych zębach z występuącymi przebarwieniami. zdecydowanie ciemniejsze przebarwienia spowodowane np. stosowaniem antybiotyków wymagają indywidualnego dłuższego czasu leczenia. Stopień uzyskanej bieli będzie zróżnicowany u pacjentów w zależności od budowy samego zęba i pochodzenia zastanych zmian barwy.

Jakie rodzaje zabiegów znamy? Wybielanie może być domowe a więc przeprowadzone w domu przez pacjenta i profesjonalne, w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie domowe (nakładkowe) polega na tym, że pacjent otrzymuje od nas wszelkie przybory potrzebne do wybielania zębów do domu. Są nimi indywidualne nakładki wykonane indywiudualnie dla pacjenta a także odpowiednie substancje wybielające. Metoda gabinetowa jest znacznie szybsza, użyte zostają bowiem silniejsze, wysoko stężone preparaty. Czasem w celu przyspieszenia zabiegu stosuje się dodatkowo źródła ciepła. Warto wiedzieć, że istnieją także metody wybielania zębów martwych, leczonych kanałowo. Często zdarza się tak, że właśnie te zęby są ciemniejsze. Jakie środki / materiały znajdują zastosowanie? Zjawisko wybielania jest możliwe dzięki dobrej penetracji środków wybielających w głąb tkanek zęba. Najczęściej stosowanymi związkami są: 10%-35% nadtlenek karbamidu, woda utleniona, nadboran sodu.

Jakie problemy/komplikacje mogą zaistnieć? Najczęstszą dolegliwością jest nadwrażliwość zębów na rożne bodźce, objawia się ona bólem. Należy wówczas przerwać wybielanie i/lub zastosować preparaty z fluorem. Problem mija po 2-3 dniach.

Zadaniem stomatologii estetycznej jest przywrócenie prawidłowego wyglądu, pięknego uśmiechu, i to przy zachowaniu pełnego komfortu posiadania własnych zębów.