Zadbaj o piękny uśmiech!

Gabinet stomatologiczny dr Jolanty Młyńczak zaprasza!

Nowoczesny sprzęt

Nasz Gabinet wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny.

Doświadczony specjalista

Specjalista Io Stomatologii Ogólnej oraz IIo Protetyki Stomatologicznej

Komfortowe warunki

Dzięki komfortowym warunkom wizyta w naszym gabinecie jest przyjemnością.

Profilaktyka stomatologiczna

Lakowanie zębów

Lakowanie to uszczelnianie naturalnych bruzd, znajdujących się na powierzchni zębów trzonowych i przedtrzonowych. Lakowaniu poddaje się wszystkie zęby boczne, zarówno stałe, jak i mleczne, jak również otwory ślepe w stałych górnych siekaczach. Najlepiej na wizytę umówić się tuż po wyrżnięciu zębów gdyż wtedy mamy pewność, że nie są one jeszcze zajęte przez próchnicę.

Lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów to zabieg polegający na pokryciu zębów cienką warstwą preparatu zawierającego związek fluoru w celu ich wzmocnienia (fluoryzacja kontaktowa). Ze względu na formę lakieru, który zasycha na zębach i pozostaje na zębach przez pewien czas, fluor jest dostępny dla szkliwa przez znacznie dłuższy okres (kilka – kilkanaście godzin) aniżeli ten zawarty w paście do zębów czy też w płynie do płukania jamy ustnej.

Profilaktyka periodontologiczna

Usuwanie kamienia nazębnego.

Kamień nazębny to płytka nazębna, która uległa zmineralizowaniu. Stanowi on poważny problem, gdyż może doprowadzić do stanów zapalnych przyzębia. Wynika to z faktu, iż na kamieniu zbierają się bakterie, które mogą stać się przyczyną chorób dziąseł i zębów. Dodatkowo porowaty kamień nazębny jest szczególnie podatny na przebarwienia, przez co staje się również problemem natury estetycznej.

Usuwanie osadów nazębnych

Jest to zabieg polegający na usunięciu z powierzchni zębów osadów, szczególnie tych niemożliwych do usunięcia skalerem: ciemnych przebarwień z kawy, herbaty, papierosów. Za pomocą piaskarki można rewelacyjnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe, czyli takie szczeliny gdzie nie dotrze żadne inne narzędzie. Piaskarka wyrzuca z siebie wodę z drobinkami ściernymi pod olbrzymim ciśnieniem, strumień ten lekarz lub higienistka precyzyjnie kieruje na przebarwione powierzchnie zęba.