Zadbaj o piękny uśmiech!

Gabinet stomatologiczny dr Jolanty Młyńczak zaprasza!

Nowoczesny sprzęt

Nasz Gabinet wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny.

Doświadczony specjalista

Specjalista Io Stomatologii Ogólnej oraz IIo Protetyki Stomatologicznej

Komfortowe warunki

Dzięki komfortowym warunkom wizyta w naszym gabinecie jest przyjemnością.

Periodontologia

PeriodontologiaPeriodontologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób dziąseł i pozostałych tkanek otaczających zęby czyli przyzębia. Do głównych objawów tych chorób zaliczymy: krwawienie i wrażliwość dziąseł przy szczotkowaniu lub nitkowaniu, obecność osadów bakteryjnych lub kamienia nazębnego, nieświeży oddech lub niesmak w ustach.

Powyższe cechy charakteryzują zapalenie dziąseł. Jeżeli dodatkowo zaobserwujemy:

  • zanik dziąseł i odsłanianie się szyjek zębowych,
  • ruchomość, przechylanie się zębów lub pojawianie się szpar między nimi,
  • wysięk ropny z kieszonek dziąsłowych,

to stan chorobowy jest bardziej zaawansowany i nazywany jest zapaleniem przyzębia.

Brak fachowej porady i właściwego leczenia, tolerowanie zapalenia dziąseł ,może doprowadzić z czasem do przeniesienia się procesu chorobowego w głąb do kości, której zanik jest przyczyną rozchwiania i groźby utraty zębów. Leczenie zaawansowanych zaników przyzębia jest znacznie trudniejsze niż zmian powierzchownych, stąd tak ważne jest wczesne podjęcie leczenia, a jeszcze ważniejsze zapobieganie czyli profilaktyka chorób przyzębia.

Czynnikiem wywołującym olbrzymią większość chorób przyzębia są bakterie rozwijające się na zębach i dziąsłach, dlatego na wstępie leczenia najważniejsza jest profesjonalna higienizacja, której elementem jest skuteczne oczyszczenie zębów z kamienia zwane scalingiem.

W przypadkach bardziej zaawansowanych, stosowane są zabiegi których głównym celem jest trwała likwidacja stanu zapalnego.W przypadkach wyjątkowo zaniedbanych, gdy rozchwianie zębów jest już znaczne, uciążliwą ruchomość zębów likwiduje się poprzez szynowanie zębów.